Standardy lokali mieszkalnych

Efektywna sprzedaż nieruchomości

Ze względu na to, że wiele osób poszukuje dzisiaj własnych czterech kątów, strony internetowe gromadzące oferty sprzedaży i wynajmu mieszkań praktycznie pękają w szwach. Okazuje się jednak, że bogaty wybór nie zawsze jest ułatwieniem, nie tylko dla poszukujących mieszkania, ale także dla tych, którzy je oferują. Choć może się wydawać, że odbiorców starczy dla wszystkich, nie wszystkie oferty cieszą się równomiernym zainteresowaniem. Jeżeli od dłuższego czasu ogłoszenie pozostaje bez odzewu, warto zastanowić się nad jego prawidłową konstrukcją. Może się bowiem okazać, że zarówno standard lokalu, jak i podstawowe elementy, takie jak chociażby brak numeru kontraktowego, dyskwalifikują obiekt z dalszych etapów transakcyjnych. O czym więc powinno się pamiętać?

Przede wszystkim o tym, aby mieszkanie było dokładnie opisane. Nie trzeba pisać elaboratów, ponieważ w większości przypadków i tak nie zostaną przeczytane, warto jednak od podpunktów czy myślników opisać zalety mieszkania podając przy tym jego parametry. Nie można zapominać o podstawowych danych lokalizacyjnych i kontaktowych, ponieważ inaczej odbiorcy nie będą mieli możliwości dowiedzenia się o jakie mieszkanie chodzi, a także o tym, aby przy ogłoszeniu pojawiły się zdjęcia.

Ze względu na to, że coraz więcej portali związanych z nieruchomościami oferuje intuicyjne elementy publikowania ofert, ze zdjęciami nie powinno być większych problemów. Nie warto naciągać faktów, ponieważ szybko zostaną zweryfikowane podczas prezentacji mieszkania, zresztą mało kto lubi zawierać transakcje z osobami, które nie wzbudzają zaufania lub są nieuczciwe.

listwa do zabudowy karnisza