Pułapki ofert mieszkaniowych

Bezpieczne transakcje na rynku nieruchomości

Kupno mieszkania to duże wyzwanie dla rodzinnego budżetu, konieczne jest zatem dokładne przemyślenie wszelkich „za” i „przeciw” i sumienne przeglądanie ofert, na podstawie których z powodzeniem możliwe będzie dokonanie zyskownej transakcji.

Działanie pod wpływem emocji czy też bez przygotowania może być mało rentowne zwłaszcza, że zakup mieszkania to duża inwestycja, wymagająca zwykle zaciągnięcia kilkudziesięcioletnich kredytów hipotecznych. Oferty mieszkaniowe mogą kryć w sobie wiele pułapek, warto więc wcześniej skorzystać z pomocy doświadczonego doradcy do spraw nieruchomości, który nie tylko będzie w stanie poszerzyć naszą wiedzę na temat mechanizmów, którymi rządzi się branża mieszkaniowa, ale i wskaże nam elementy, na które powinniśmy zwrócić szczególną uwagę podczas zawierania umowy czy zwykłego oglądania mieszkania.

To, co na pierwszy rzut oka może wydawać się spełnieniem naszych marzeń posiada czasami ukryte wady w postaci niedrożnych rur, przestarzałych instalacji i zagrzybionych ścian, jeżeli więc nie chcemy kupować kota w worku lub spłacać kredytu za mieszkanie, z którego nie jesteśmy zadowoleni, dobrze wstrzymać się na jakiś czas z zakupami i dokładnie przyjrzeć się wnętrzom. Ogromny wpływ na podejmowane przez nas decyzje mają także względy finansowe, nie zawsze jednak kupowanie mieszkania musi być opłacalne w danym momencie. Branża nieruchomości jest dość ruchoma, może się więc okazać, że interesujący nas lokal z przyczyn niezależnych od nas ma cenę wyższą od rzeczywistej.