Praktyczny home staging

Profesjonalna aranżacja wnętrz

Ze względu na to, że sprzedaż mieszkania w dużej mierze zależy od sposobu jego prezentacji, warto zadbać o to, aby całość prezentowała się należycie. Wiadomo, że nie zawsze mamy możliwość wyremontowania wnętrza czy też zadbania o to, aby wszystko skomponowane było z odpowiednim smakiem i zgodnie z obowiązującym stylem, dobrze skorzystać z profesjonalnego wsparcia, takiego, jakie oferowane jest przed specjalistów zajmujących się na co dzień home stagingiem.

Choć branża może wydawać nam się zupełnie obca, w Stanach Zjednoczonych święci triumfy już od ponad 40 lat, cieszą się coraz większą popularnością także w Polsce. Choć z tego typu działalności w głównej mierze korzystają specjaliści z biur pośrednictwa nieruchomości, nie ma większych przeciwwskazań, aby przedstawiciele firm zajmujących się home stagingiem pojawili się w przestrzeni prywatnego mieszkania. Czym zajmują się jednak tego typu osoby? Przede wszystkim aranżacją przestrzeni. Nie są to architekci, ani projektanci, ale dekoratorzy, którzy dbają o to, aby mieszkanie zaprezentowane zostało od jak najlepszej strony.

Odpadająca tapeta zostanie więc podklejona, okna zostaną umyte, a na stoliku w salonie pojawią się świeże kwiaty, które będą wpływały na budowanie odpowiedniej atmosfery wewnątrz lokalu. Jeżeli więc nie mamy pomysłu na to, aby wkupić się w łaski odbiorców, home staging może okazać się strzałem w dziesiątkę.