Ceny domów i mieszkań

Rozwój rynku nieruchomości

Na jakie elementy podczas wyceny nieruchomości zwraca się szczególną uwagę? Wiele osób uważa, że wystarczającym działaniem jest wyremontowanie mieszkania i zadbanie o jego właściwą prezencję, rzeczoznawca majątkowy uwzględnia jednak szereg czynników dodatkowych, takich jak chociażby lokalizacja, atrakcyjność okolicy, rok wybudowania obiektu, w którym znajduje się mieszkanie, jego standard, nowoczesne rozwiązania technologiczne, swobodny dojazd na miejsce i wiele, wiele innych, spośród których wymienić można chociażby...zamożność społeczeństwa czy atrakcyjność regionu.

To, co może wydawać się nam mało istotne ma w rzeczywistości niebagatelne znaczenie, przede wszystkim dlatego, że przed przystąpieniem do wyceny konieczne jest przeanalizowanie rynku nieruchomości.

Biorąc pod uwagę fakt, że ceny nieustannie się zmieniają, podobnie zresztą jak cała branża, osoby dokonujące transakcji kupna-sprzedaży decydują o obowiązujących trendach. Może się więc okazać, że lokale w nowoczesnych blokach będą cieszyć się większym zainteresowaniem niż mieszkania w zabytkowych kamienicach, czasami więc najrozsądniejszym posunięciem jest skonsultowanie swoich decyzji ze specjalistami lub też zdecydowanie się na wstrzymanie transakcji i „przeczekanie” trudnego momentu, który może przyczynić się do zawarcia niekorzystnej umowy.

rzeczoznawca majątkowy Toruń